Víkendový únik do pohody: chorvátsky Trakoščan čaká na svoje objavenie

Ideas Innovations PR Trakoscan

Len 370 km od Bratislavy na chorvátsko-slovinských hraniciach čaká na svoje objavenie Trakoščan. Je to ideálne miesto na užívanie si víkendového oddychu a pochválenie sa novými zážitkami.

Očarujúca scenéria

Všetkých, ktorí sem zavítajú, očarí rozprávková scenéria jedného z najkrajších hradov Chorvátska. Jeho história siaha až do 14. storočia. Takmer 400 rokov bol majetkom rodiny Draškovićovcov. Tá ho v 19. storočí zrekonštruovala v romantickom štýle. Dnes je múzeom a kultúrnym dedičstvom Chorvátska. Jeden z najuznávanejších cestovateľských magazínov Conde Nast Traveler zaradil Trakoščan na 11. miesto zoznamu najkrajších hradov v Európe.

Ideas Innovations PR Trakoscan

Ideál pre pohodu

Atraktívne je aj prostredie, v ktorom sa hrad nachádza. Starostlivo upravený park s veľkým jazerom vytvára spolu so scenériou malebných kopcoch župy Zagorje ideálne miesto pre milovníkov prírody, ktorí hľadajú pokoj a pohodu. Tú si návštevníci Trakoščanu najviac užijú v rovnomennom 4-hviezdičkovom Hoteli Trakoščan len kúsok od hradu. Pre víkendových výletníkov ponúka vynikajúce služby v 126 moderne vybavených izbách a 2 apartmánoch. Každá z nich má výhľad na lesopark alebo hrad, a tak ide o naozaj romantický pobyt. Priestranné izby sú elegantne zariadené, vybavené WiFi, káblovou LCD TV a klimatizáciou. Masívny drevený nábytok len podčiarkuje pocit obklopenia prírodou. Pre najmenších návštevníkov je k dispozícii aj detský kútik. Útulné prostredie reštaurácií je tým pravým miestom pre kráľovské zážitky. Dve hotelové reštaurácie a samostatná reštaurácia priamo pod hradom ponúkajú rôzne špeciality, aj tradičné jedlá z regiónu Zagorje.

Ideas Innovations PR Trakoscan

Oddych? Áno, aktívne!

Či sem zavíta mladý párik alebo rodinka s deťmi, na výber je veľké množstvo možností, ako aktívne oddychovať. Tenisové kurty, minigolf, volejbalové a basketbalové kurty sú súčasťou hotelového komplexu. Jazero v lesoparku priam láka na rybolov, či dlhé prechádzky. Cestičky na jeho pobreží je možné preskúmať aj na horských bicykloch. Okolie ponúka príležitosti na turistiku či jazdu na koňoch. Pre vyznávačov adrenalínu je v ponuke paragliding — aj s víkendovým kurzom, horolezectvo alebo jazda na štvorkolkách. V blízkosti Trakoščanu sa navyše nachádza aj niekoľko golfových ihrísk a loviská Zelendvor.

Ideas Innovations PR Trakoscan

Naozaj dokonalý relax

Pohoda a relax čaká návštevníkov v hotelovom wellness centre. Ponúka bazén, vírivku, fínsku a tureckú saunu. Profesionálny personál wellness centra je pripravený upokojiť telo a myseľ hostí. Na výber je množstvo procedúr a skrášľovacích programov. Regeneráciu tela podporí športová masáž, masáž aromatickými olejmi, či medom a mandľovým olejom. No to, čo skutočne robí z návštevy wellness unikátny zážitok, je výhľad na prekrásny hrad priamo zo sauny.

Ideas Innovations PR Trakoscan

Zoberte aj tím

V Trakoščane sa však relax dá spojiť aj s biznisom. Je to vynikajúca lokalita pre organizovanie seminárov, teambuildingov, kongresov a firemných akcií s možnosťou oddychu vo wellness centre po dlhom dni. Moderné kongresové centrum má kapacitu 300 miest a špičkové technické vybavenie s variabilným usporiadaním sedenia.

Chorvátsky Trakoščan ponúka víkend plný pohody, oddychu a objavovania nových zážitkov, a to len 4 hodiny autom od Bratislavy.


Vytvoriť povedomie o destinácii Trakoščan – to bolo cieľom PR článku, ktorý sme vytvorili pre kampaň chorvátskeho Hotela Trakoščan na Slovensku. Toto miesto sme pomohli dostať na mapu víkendových výletov mladých pracujúcich a firiem hľadajúcich netradičné miesta teambuildingov. Vytvorené pre PR agentúru Divino. foto: www.hotel-trakoscan.hr

Copy link
Powered by Social Snap