4 tipy na prázdninové výlety so štvornohým miláčikom v okolí Rožňavy

PR článok 4 tipy

Práve sa rozbiehajúce prázdniny sú skvelou príležitosťou na výlety. Po daždivom máji máme konečne príležitosť užiť si do sýtosti krásy nášho regiónu. Ani vy si neviete predstaviť výlet bez vášho psíka? Potom sa vám zídu tipy na štyri lokality v blízkosti Rožňavy, kde môžete stráviť spoločných niekoľko hodín. Ak ešte psíka nemáte, alebo hľadáte motiváciu, ako dostať prázdninujúce deti na čerstvý vzduch, máme nápad aj pre vás. Zoberte vyvenčiť psíkov z nášho útulku. Popri ich venčení spoznáte nielen krásy regiónu, ale aj vášho štvornohého spoločníka.

1 Park kaštieľa Betliar

Sedem kilometrov od Rožňavy sa nachádza kaštieľ z 18. storočia, ktorý láka návštevníkov z celej Európy. Štefan Andráši ho dal postaviť ako poschodovú opevnenú budovu so štyrmi nárožnými vežami. Samotný kaštieľ je významnou historickou pamiatkou, kam vás so psíkom nepustia. To však neplatí o priľahlom parku. Návštevníkov kedysi pri vstupe vítali dve zákazové tabuľky — zákaz vstupu na trávnik a zákaz vodenia psov do parku. Tieto zákazy sa však stali minulosťou. Okrem prehliadky parku si tak v areáli môžete usporiadať aj piknik priamo na trávniku. Zámerom vedenia múzea, ktoré objekt spravuje, je vytvoriť z kaštieľa miesto, kde si návštevníci môžu oddýchnuť a zrelaxovať. Park spestrujú nielen jazierka, ale aj menšie záhradné stavby (pavilóny, groty, vodomety). Nachádzajú sa tu aj vzácne exotické stromy a zvyšky prastarého tisového lesa. Voľný pohyb psov po parku však nie je možný kvôli bezpečnosti návštevníkov. Pes preto musí byť na vôdzke či s košíkom.

PR článok 4 tipy

2 Ranč Rudná

Ranč s názvom Wattani vznikol na severnom okraji Národného parku Slovenský kras. Je to oddychové miesto pre priaznivcov a nadšencov prírody a zvierat. Nájdete tu poníka Žužu, hucula Arwen, malé stádo kamerunských a quessantských ovečiek a zakrslé králiky. Zvieratám je umožnený voľný výber. Ak sem zavítate s deťmi, neoľutujete. Budú mať možnosť previesť sa na konskom chrbte a stráviť príjemné chvíle v kruhu zvieratiek. Naučia vás tu nielen jazdiť na koni, ale aj starať sa o neho. Medzi zvieracím osadenstvom nechýbajú ani psy. Špeciálne sa tu venujú plemenu pudel trpasličí strieborný. No nie je to jediná špecialita. Ďalšou je salón pre psíkov priamo na ranči Wattani. Vášho miláčika tu ostrihajú — samozrejme podľa priania majiteľa. Všetkým plemenám ponúkajú bežnú salónnu úpravu u plemena pudel aj výstavnú úpravu.

PR článok 4 tipy

3 Brzotínske skaly

Iba kúsok od mesta sa nad obcou Brzotín rozprestierajú Brzotínske skaly s najvyššou nadmorskou výškou 597 m n. m. Lokalita je národnou prírodnou rezerváciou a jej svahy strmo padajú do kaňonu rieky Slanej. Brzotínske skaly ponúkajú fascinujúce výhľady na Gemer a veľmi príjemnú, oddychovú turistiku, ktorú zvládne celá rodina aj so psíkom. Vychutnáte si tu rozprávkový východ či západ slnka alebo dokonalé ticho. Najkratší prístup je z obce Jalovce, odkiaľ vedie ku skalám značená turistická trasa v dlhá cca 4 km.

PR článok 4 tipy

4 Silická ľadnica

Ako sa lepšie schladiť počas letných horúčav než návštevou jaskyne? Silická ľadnica patrí k najvýznamnejším prírodným pozoruhodnostiam Silickej planiny v Slovenskom krase. Nachádza sa približne 1,5 km západne od obce Silica. V skutočnosti ide o jaskynnú priepasť, ktorá vznikla preborením stropu, čím sa odkryla strmá, previsnutá skalná stena. Zaujímavá je hlavne kvôli svojej celoročnej ľadovej výzdobe v spodnej časti priepasti. Turistom je prístupná len jej časť po vyznačenej trase. Pohyb mimo chodníka a portálovej terasy je zakázaný a nebezpečný. Práve z terasy vám odporúčame obdivovať krásy jaskyne a užívať si jej chládok spolu so psíkom.

Veríme, že letná sezóna prinesie vám, aj vášmu psíkovi príjemné spoločné zážitky. Ak psíka nemáte a chceli by ste si skúsiť, či budete dobrý tím, tak najlepším spôsobom, ako sa so psíkom lepšie spoznať, je venčenie. Naše psíky sú vďačné za každú prechádzku. K dispozícii máme aj vodítka. V letnom čase je venčenie možné od 12.00 hod. do 17.30 hod. každý deň v týždni. Zvládnete tak krátku prechádzku, aj dlhší výlet. Pripomeňme ešte, že za psíka zodpovedá po celú dobu osoba, ktorá ho venčí. Psíka musíte mať počas celej doby na vôdzke a myslieť na možnosti okolia, v ktorom sa nachádzate. Vstup na pieskovisko či detské ihrisko nie je dovolený. O všetkom vás však radi poučíme. Odmenou za spoločne strávený čas vám budú vďačné očká píska, pre ktorého bude výlet určite veľkým zážitkom.


OZ Život je pes pomáha opusteným a týraným zvieratám v Rožňave a okolí. Ich letnú kampaň sme obohatili PR článkom. Vytvorené pre PR agentúru Divino.

Copy link
Powered by Social Snap